Oficiálna stránka mesta

Aktuality

Športová trieda víťazom medzinárodného futbalového turnaja

02.12.2013

Futbal je fenomén, ktorý prináša radosť množstvu ľudí. Je to hra, ktorá spája športovcov. Dobrý futbal je dar aj pre divákov a ten si mohli pozrieť na turnaji, ktorý sa uskutočnil 24.11. v najmodernejšej futbalovej hale na Slovensku v Korni na Kysuciach.

Medzinárodného turnaja sa zúčastnilo 17 futbalových družstiev zo Slovenska, Čiech, Poľska a Ukrajiny.

Medzi účastníkmi bola aj športová trieda zo Základnej školy v Námestove na ulici Komenského, ktorá sa turnaja zúčastnila pod hlavičkou MŠK Námestovo.

Skupinová fáza
Mšk Námestovo – FK Kolín (Cz) 3:2 Cicek, Chorvát 2
Mšk Námestovo – FC Vsetín (Cz) 3:1 Kaprálik 2, Chorvát
Mšk Námestovo – Mfk Dubnica nad Váhom 4:0 Chorvát, Luka, Cicek, Kaprálik
Mšk Námestovo – FC Lviv (Ukr) 4:1 Kaprálik, Sivoň, Chorvát 2
Mšk Námestovo – SCF Opava (Cz) 1:1 Chorvát

Po piatich zápasoch v skupine sme obsadili 1. miesto a postúpili sme do finálovej skupiny o 1. až 5. miesto, kde nás čakali ďalšie 4 náročné zápasy.

Skupina o 1. – 5. miesto
Mšk Námestovo – RKP ROW Rybnik (PL) 3:1 Kaprálik 2, Sivoň
Mšk Námestovo – MFK Frýdek Místek (Cz) 1:1 Cicek
Mšk Námestovo – Fk Kolin (Cz) 4:1 Melišík, Kaprálik 2, Chorvát
Mšk Námestovo – FC Vion Zlaté Moravce 6:0 Kaprálik 3, Melišík, Cicek, Chorvát

Po siedmich víťazstvách a dvoch remízach sme sa umiestnili na prvom mieste so skóre 29:8.
Ocenenie za najlepšieho hráča turnaja dostal Matej Chorvát vsietil 9 gólov. Najviac gólov z hráčov Námestova dal Adrián Kaprálik 11.
Hráči splnili to, čo sme si na tréningoch povedali. Boli aktívni, silou vôle sa snažili každý zápas vyhrať. Ukázali, že dokážu hrať dobrý futbal. Vypracovali si viaceré šance a súperom dokázali, že sú konkurencieschopní. Pochvala patrí všetkým chlapcom, ktorí sa turnaja zúčastnili. Turnaj bol pre nás všetkých obrovským zážitkom a skúsenosťou, hrali sme vo výbornej atmosfére a preto verím, že to chlapcov posilnilo, aby dosiahli lepšie ciele aj v budúcnosti.
Chlapci pristupujú k školským povinnostiam a tréningom zodpovedne, dosahujú významné úspechy, okrem víťazstva v Futbalovej Aréne CUPe 2013 kategória U12 vyhrali ešte okresné kolo základných škôl v malom futbale Školský pohár, postúpili na regionálne kolo. Za Mšk Námestovo hrajú I. ligu mladších žiakov v súčasnosti sú na 1. mieste pred MFK Ružomberkom a Mšk Žilinou.
Chlapci vyhrali zaslúžene a za predvedenú bojovnosť, snahu a nasadenie si všetci hráči zaslúžia jednoznačne pochvalu a uznanie. Káder : Patrik Mäsiar, Branislav Papan – Matej Chorvát, Adrián Sivoň, Vladislav Cicek, Adrián Kaprálik, Matúš Košút, Ondrej Čajka, Tomáš Fidrik, Maroš Papan, Rudolf Melišík, Jakub Luka

Mgr. Tomáš Smataník učiteľ a tréner ZŠ Námestovo, ulica Komenského.